Založ si blog

Glomunizmus

V súčasnosti sme svedkami vzostupu krajne pravicových strán a hnutí naprieč celým starým kontinentom. Moc totiž prestáva byť pevne centralizovaná v rukách tradičných politikov a presúva sa pod kontrolu radikálnej extrémistickej pravice. Extrémizmus však nie je len terajším problémom vyspelých štátov Severu – je starý ako ľudstvo samo. V každom historickom období môžeme nájsť jednotlivcov alebo skupiny, ktoré sa dištancovali od politického stredu a usilovali sa o dosiahnutie iných cieľov. Aké príčiny však stoja za vzostupom radikálne pravicových politických strán a hnutí v súčasnej Európe? Ekonomická a utečenecká kríza sú určite dôležitými faktormi, ktoré k vzostupu populistických strán a hnutí naprieč Európou prispeli ale nie sú ich jedinými dôvodmi.

Podvedome tušíme, že dôvodom k nespokojnosti je rozvrat hodnôt, o ktoré sme sa doposiaľ opierali a ktoré zrazu z nášho života vymizli, lebo bránili „pokroku“. Neistota nás vedie k pochybnostiam o fungovaní súčasného systému. Ten totiž vytvoril v našich srdciach akýsi Berlínsky múr, ktorý sa napriek pádu bipolarity zväčšuje. Keďže je takmer celá Európa jedna veľká demokratická rodina, nemusíme sa báť, že si z nás naši vplyvní kamoši spravia Líbyu. Naša prosperita a súdržnosť, bohužiaľ, tiež nie sú žiaduce, a tak nás podľa latinského „Divide et impera“ rozdelili zvnútra. Ako výsledok sme získali skoro všetky práva na svete, no stratili sme elementárnu úctu voči človeku. Individualizácia spoločnosti a naše vzájomné odcudzenie napreduje rýchlym tempom. Naše porevolučné hľadanie pravdy nie je založené na spolupráci ale na deľbe. Delíme sa na liberálov a [tých-ktorých-netreba-menovať-lebo-by-sme-ich-tým-legitimovali].

Ako vystrašené deti sme sa upäli na myšlienku, že za všetko zlé môžu tí druhí, no nesprávne sme ich definovali. Tých druhých nepredstavujú názoroví oponenti, liberáli či migranti. Oni sú taktiež len nástrojom veľkej mašinérie, ktorá ich posúva ( v niektorých prípadoch doslova) tam, kde jej to najviac vyhovuje a môže z toho najviac vyťažiť. Naším najväčším nepriateľom sú tí, ktorí by mali v našich pripomienkach urobiť kompromis, s cieľom spojiť ich do fungujúceho celku, no nečinia tak. Naším najväčším nepriateľom nie sú neustále sociálne a ekonomické zmeny, ale skutočnosť, že postrádajú presvedčivé politické odpovede.

Náš najväčší ekonomický rast totiž akosi nezodpovedá rastu platov a rozdiely medzi bohatými a chudobnými sa stále zväčšujú. Vymožiteľnosť práva je na minime, no počet korupčných káuz, ktoré sa neriešia, stále rastie. Naše labilné zdravotníctvo a školstvo je v priamom rozpore so stabilnou vládou, ktorá sa napriek neefektívnosti už dlho nezmenila. Náš politický systém znamená v preklade vládu väčšiny, no čoraz privilegovanejšie sú menšiny a o veciach verejných rozhoduje hŕstka ľudí vo večerných hodinách. Výsledky „pokroku“ nereflektujú postavenie strednej vrstvy a my začíname mať pocit, že nám klamali.

Áno, klamali nám, pretože súčasný „pokrok“ je len komunizmus zahalený v plášti, ktorý nazvali globalizmom. Našu úplnú kontrolu a rovnosť medzi všetkými skupinami neváhajú presadzovať prostredníctvom vládnych síl. Zneužívajú vojny v mene liberálnej demokracie, rodovú rovnosť, homosexuálov a multietnickú dezintegráciu na vytvorenie chaosu, z ktorého by nám pomohlo len viac ich vlády a zákonov. Tie sú totiž podľa ich plánov jediné schopné obnoviť kontrolu. A tie plány im vychádzali, pretože sa im podarilo uvrhnúť nás do vzájomnej nenávisti, ktorá odpútavala našu pozornosť nesprávnym smerom. Aj preto podporovali utečeneckú krízu ako posledné štádium rozkladu a vzájomných svárov, ktoré povedú k našej úplnej polarizácii a zničeniu.

Klamali o tisícoch migrantov, ktorých vraj potrebuje pracovný trh, aj napriek 22 miliónovej nezamestnanosti v EÚ. Klamali o multikulturalizme, aj keď vedeli, že islam a kresťanstvo nikdy nebudú existovať vedľa seba a zapríčinia tým ešte väčší zmätok. Vedome klamali o islame a jeho podstate, ktorá je teokratická a nikdy nepríjme odluku cirkvi od štátu. Pretože dúfali v útoky, ktorých sme dnes svedkami. Útoky, za ktorými stoja imigranti niekoľkej generácie, hoci nám tvrdili, že na integráciu stačí udelenie občianstva.

Ale ľudia tento pokus o úplné vystupňovanie rozruchu prekukli a začali proti nim protestovať. Politické elity sa tieto hlasy snažia za každú cenu umlčať, pretože v „glomunizme“ existuje len jedna objektívna pravda a tú majú oni. Schválne nebojujú proti islamskému náboženskému fundamentalizmu a chaosu, ktorý vyvolali, lebo tie sú prostriedkami pre ich globálnu nadvládu. Avšak pokrytecky ostrakizujú ľudí, ktorí na to upozornia a nálepkujú ich ako rasistov, xenofóbov a fašistov. Aby dosiahli svoje ciele, znižujú produktivitu, zvyšujú napätie, umlčiavajú opozíciu a zanedbávajú svoje povinnosti.

Nefungujúci systém má zabezpečiť našu závislosť na ich existencii. No neuvedomujú si, že vo svete, ktorý chce ovládať zopár ľudí, sa používanie klamstiev stáva nevyhnutným a ich odhalenie neodvratným. A presne preto môžeme od Atén až po Washington pozorovať ich rúcajúcu sa vládu. Pretože sme sa začali zameriavať na skutočných vinníkov a nepriateľov. A tými je presne tá hŕstka, ktorá sa 11.1.2015 svorne držala za ruky a pokrytecky pochodovala prázdnou ulicou Paríža za účasti ochranky.

Prednedávnom austrálsky politik za Stranu zelených Nick McKie kritizoval ministra imigrácie Petra Duttona, ktorý povedal, že z posledných 33 osôb obvinených z trestných činov spojených s terorizmom, bolo 22 imigrantov z druhej a tretej generácie s libanonsko – moslimským pôvodom. Pán McKie povedal pre Sky News: „Nespochybňujeme čísla, ktoré citoval. Sú bezpochyby presné. Avšak len to, že niečo je fakt, neznamená, že je rozumné alebo užitočné o tom hovoriť.“ Súhlasím s pánom McKie a potvrdzujem, že o niektorých veciach je lepšie mlčať. Ale o žiadnych veciach nie je nikdy správne a dobré klamať.

Diciotti, migranti, Taliansko

Španielsko a Portugalsko prijmú 100 migrantov z rybárskej lode

15.07.2018 21:51

Španielsko a Portugalsko prijmú 100 zo 450 migrantov, ktorých minulý týždeň zachránila loď a ktorí čakajú pri Sicílii na povolenie vstúpiť do Európy.

Trump, Putin

Čo povie Trump Putinovi o Kryme?

15.07.2018 20:00

Možno sa skamarátia, možno sa pohádajú a možno sa budú na seba raz usmievať a chvíľami zazerať. Obaja však ubezpečujú, že im ide o zlepšenie vzťahov.

Vladimir Putin, Viktor Orbán

Putin a Orbán hovorili v Moskve o futbale, energetike a hospodárskych vzťahoch

15.07.2018 19:27

Majstrovstvá sveta vo futbale, investície do energetiky a hospodárske vzťahy boli témami stretnutia ruského prezidenta Putina a maďarského premiéra Orbána.

Mária Patakyová, Pride

Ombudsmanka Patakyová: Práva LGBTI neohrozujú manželstvo

15.07.2018 19:00

Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová tvrdí, že od minulého roka sa nič nezmenilo a štát stále nerešpektuje právo na uznanie a ochranu práv párov rovnakého pohlavia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 1539x
Priemerná čítanosť článkov: 1539x

Autor blogu

Kategórie

Archív